«
»

  

Uudised

05/05/2014 22:24  Meil olid talgud!
 Allikas: Annika Blum | Uudis on aegunud: 05/31/2014 08:00
Meil olid talgud!

Teeme ära! talgupäev mai alguses on saanud sama ilmselgeks nagu jõulud ja jaanipäev – ta tuleb ja teda oodatakse. Ka talgupäeval saab valida, kus ja kellega ollakse ning mida koos ette võetakse. Kui lugeda talgute tagasisidet, siis on ka kingitused olemas:

Loksa ranna talgutelt leiti suures koguses Soomest kohale lennanud õhupalle, Rapla talgutel tuli seina seest välja punalipp, Lasnamäel leiti nii palju autoistmeid ja varuosi, et hakati juba autot kokku panema.

Talguid on Kolgas peetud suuremal ja vähemal määral läbi aastate. Peale Teeme ära! Talgute algatust on need toimunud igal aastal. Möödunud aasta sügisel loodi Kolgas seltsing Kolga Vald. Seltsingu eesmärgiks on ühiselt panustada oma elu ja elukeskkonna paremaks muutmiseks Kolgas ja Kolgat ümbritsevates külades. Kui varem on talguid korraldanud Kolgas põhiliselt Katrin Lellep, siis sel kevadel võttis korraldamise oma õlgadele seltsing. Kus ja mida sel aastal tegime, sellest kohe lähemalt.Kolgas jagunesid talgulisel kolme tööpaika: Kolga keskuses toimusid möödunud aasta jooksul soojatrasside uuendamised, millest tingitult vajas haljastus korrastamist. Samuti korjati kokku hulgaliselt maa seest välja tulnud kive, et oleks võimalik muru niita ilma masinat ja inimesi ohtu seadmata.
Kolga Rahva Maja juures sai korrastatud metsatukka, millest saab ühel ilusal päeval mõnus kontserdite ja etenduste läbiviimise paik.

Kolga kooli tee ääres olev mõisa kiviaed sai puhastatud võsast ja prügist. Teist sama palju puhastamist jäi ootama järgmiseid talguid.

Varase kevadega olid paljud Kolga majade inimesed juba oma majaümbrused varem kenasti ära koristanud.

Uuri külas koristati Iisaka talu maadel olevat hiiemetsa, kust toodi välja kottide viisi prahti. Pandi püsti liiklusmärkide postid, sest Uuri külla ei juhatanud suurematelt teedelt ühtegi viita. Koristati Uurist Kolga poole mineva autotee ääred. Sae talu teeääred korjati okstest puhtaks.
Kahala järve äär koristati suurest hulgast prahist.

Kahala küla koristas teeääri Kahala Liivalt kuni Kahala-Mustametsa külade piirini.

Talgud päädisid Kolga Rahva Maja juures talgusupi, pannkookide, kringli ja kohviga. Registeerimislehel oli kirja pannud end 76 inimest. Äramärkimist väärib ka Arno, kes tuli Kolga talgutele Tallinnast jalgrattaga.

Aprillis lõppes ka Kolga Valla sümboolikakonkurss, millele laekunud töödega sai peale talguid Rahva majas tutvuda ja oma hääle lemmikule anda. Kuna häid mõtteid oli nii palju ja erinevaid, siis otsustati Kolga Valla sümboolika luua kujundaja poolt võttes arvesse kaasamõtlejate ideid ja ilusaid mõtteid oma kodukohast! Kõigile Kolga Valla sümboolika konkursil osalenutele on auhinnaks Kolga Valla ekskursioon meie kandi arheoloogiamälestistele koos arheoloogiga. Kõik osalejad saavad esimese seltsingu poolt välja antava tänukirja.

Oli üks päev, millest kõigest mõne tunniga tehti ära märkimisväärselt palju tööd! Langetati puid, langetati võsa, riisuti, korjati prahti, veeti sodi, kaevati... Oli küll plaanis veel pidu lõkke ääres aga mõnus rammestus kontides vedas pigem koju sauna kütma või veel oma aeda toimetama.

Suuri leide, nagu eelpool teistes talgupaikades leiti, meile seekord ei jagunud. Küll aga saime omavahel tuttavamaks ja leidsime ehk uusi sõprugi!
Kohtumiseni meie järgmistel kokkusaamistel ja kui mitte varem, siis järgmistel talgutel kindlasti!
Hoia meie tegemistel silma peal siin, kodulehel!

Tänusõnad abi ja koostöö eest: Uuri Suurtalu OÜ, Ott Blum, Veljo Laurend, Iivi Rool, Kolga KohvitubaLisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar