«
»

  

Uudised

21/06/2017 19:34  RMK ja Kolga kogukond allkirjastasid ajaloolise kokkuleppe!
 Allikas: Annika Blum | Uudis on aegunud: 06/30/2018 08:00
Täna, 21 juunil 2017 kell 18.00, allkirjastasid Riigimetsa Majandamise Keskuse esindaja Andrus Kevvai, MTÜ Kolga Arenduse esindaja Andres Heinver ja MTÜ Estlanderi esindaja Erki Vaikre Kaasamiskokkuleppe nr 3-1.60/1 Kolga lähiümbruse riigimetsa majandamiseks. Kokkulepe hõlmab 2018-2028 kavandatavaid metsamajandustöid, mis on kogukonna esindajatega läbi töötatud nii laua taga kui ka metsalankidel koha peal.
Kaasamiskokkuleppe sõlmimine RMK ja kogukonna vahel on esimene omataoline Eestis!Vasakult: Andrus Kevvai, Erki Vaikre, Andres Heinver Sillaotsa talus Kolgas 21.06.2017

Käesoleva aasta alguses andis RMK Kuusalu vallavalitsusele teada raietest, mida plaanitakse teostada Kolga lähiümbruse metsades ning küsis, kas on soovi ning vajadust tulla kogukonnale raieplaani tutvustama. Kogukond esitas RMK´le ja Kuusalu vallavalitsusele kirjaliku pöördumise, milles avaldati soovi kodumetsade majandamises kaasa rääkida.

Raieid hakatakse teostama üle aasta ehk esimene 2018, järgmine 2020 jne. Esialgse kava raiejärjekordi said muudetud sh mõned raied edasi lükatud, et juba olemasolevad metsauuendused saaksid kõrval kõrgemaks kasvada. 
Uuendusraieid tehakse kokku 44,0 ha ulatuses, millest turberaietena 8,4 ha ja lageraiena 35,6 ha. Raiesmikud uuendatakse raiele järgneval kevadel, turberaiel esimesel võimalusel. Enne raiete algust käiakse kogukonna esindajaga langil ning märgitakse ära olulised säilitamisele jäävad puud. Elamute kõrvale antud kava järgi raieid planeeritud ei ole. 

Koostöö RMK Ida-Harju metsaülema Andrus Kevvai ja RMK varumisjuhi Sander Heinla´ga oli sujuv, tulemuslik ning meeldiv. Aitäh!

Kaasamisest saad lugeda ka 23. veebruari Maalehest: Kogukonnad saavad riigimetsa majandamises kaasa rääkida


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar