«
»

  

Uudised

08/02/2018 22:47  RMK alustas Kolga ümbruse metsades raietöödega
2017 aasta 21. juunil sõlmisid RMK ja Kolga kogukonna esindajad Kaasamiskokkuleppe. Kokkulepe hõlmab 2018-2028 kavandatavaid metsamajandustöid, mis on kogukonna esindajatega läbi töötatud nii laua taga kui ka metsalankidel koha peal.

Aasta alguses seadis RMK üles Kolga-Männiku tee (teatud kui Kolga metskonna tee) mõlemisse otsa teadetetahvlid, kus märgitud 2018 aastal plaanis olevad raied. Lõikusele minevad langid on 0,2-2ha suurused, neist Kolga-Männiku tee ääres asub 3, teised jäävad pisut kaugemale metsa sisse. Ühe langi lõikus jääb hetkel tegemata, sest kõrvale tuli sel sügisel erametsas lageraie.

Vastavalt RMK ja kogukonna vahel sõlmitud lepingule kohustub RMK raiete algusest teavitama ette: infotahvlid tutvumiseks väljas kuu enne tööde algust, teavitus e-kirja teel kogukonna kontaktisikule (Annika Blum) minimaalselt 1 kuu. Lepingu järgi käiakse enne raietööde algust koos osapooltega lõikusesse minevad langid läbi ja märgitakse allesjäävad puud. Siinkohal tuleb tunnistada, et kahes viimasena mainitud punktis pole RMK täpne olnud. Eile tehti ettevalmistused lankidel harvesteri tulekuks ja täna s.o 8.02. algas lõikus. Eile õnnestus tänu juhuslikule kohtumisele RMK töötajaga kahel langil märkida ära puud, mida kindlasti säilitada soovime. Samuti läbi juhuse õnnestus kohtuda eile õhtul Ida-Harjumaa metsaülem Andrus Kevvai ja Kirde regiooni juht Avo Siilakiga. Sai juhitud tähelepanu neile, meie jaoks olulistele, punktidele. Täna hommikul RMK varumisjuht Sander Heinla tõdes, et on eksitud nimetatud lepingupunktides ja vabandas. Siinkohal tuletan meelde, et tegemist on esimese omataolise kaasamiskokkuleppega ja seni on koostöö RMKga olnud hea. Arvestades väljas valitsevaid tugevaid miinuskraade, mis on metsatööde tegemisel talvel oluline, ei tee me takistusi tööde jätkamiseks.
Järgmised raietööd Kolga ümbruse RMK metsades toimuvad aastal 2020.

Annika Blum
Kogukonna esindaja RMK raietöödel

Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar