«
»

  

Uudised

13/01/2019 16:36  Jõulukuuskede põletamine 13. jaanuaril 2019!
Hea Kolga kogukond!

Oleme juba mitmeid kordi alustanud koos jõuluaega advendiküünalde süütamisega. Sellel aastal ehk saab alguse traditsioon - jõulukuuskede põletamise riitus. 
Miks me seda teeme? Info Kolga muuseumi haldjalt Ulvilt: "Vanasti kõik need kaunistused nagu krässid ja muud õlenukud, mida siis hiljem asendas jõulukuusk, pidi kindlasti ära põletama, mitte säilitama. Neid tehti maagilisel eesmärgil ja kasutati ohutisena, mis tähendas, et need kogusid kodus kõik kurja ja kurjad soovid endasse – sellepärast ka põletati". 
Ja nüüd, pane tähele - aleviku vahelt konteinerite juurest toimub kuuskede äravedu neljapäeval, 10. jaanuaril ajavahemikul kl 10-12. 
Pühapäeval, 13. jaanuaril 2019 kl 18 teeme üheskoos jõulukuuskedest lõkke, laulame loitsulaule ja ehk teeme ka mõned tantsusammud. Jõulukuuskede põletamine toimub Kolga rahva maja tantsuplatsi lõkkeplatsil. 
Ole hea, vii oma kuusk konteineri juurde hiljemalt kolmapäeva õhtuks või tule siis juba koos kuusega pühapäeval rahva maja juurde. 
Seega, olete oodatud sündmusele, mil vanad jõulukuused saavad oma teise elu, süttivad jõulukuused tähistavad pühade lõppu ja millegi uue algust!

MTÜ Kolga ArendusLisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar